Zioła

Iwan Czaju choczesz?

IWAN CZAJ najbardziej mistyczna herbata na świecie

| 3-08-2017

Sierpień czas żniw i pełni lata, żar leje się z nieba już od wczesnych godzin porannych. Wybiła godzina 11.00. Natasza Iwanowna jest jedną z wielu kobiet, które w tym czasie nastawiają samowar.

czytaj więcej
kot i republika slońca

Olej z oregano

| 15-07-2017

W moim ogrodzie zakwitło w końcu oregano, zatem postanowiłam zrobić macerat olejowy, który uwielbiam stosować jako dodatek np. do sałatek.

czytaj więcej
mniszek

MNISZEK LEKARSKI - najlepszy odświeżacz po zimie

| 23-05-2017

Mlecz lekarski, mlecznica, mlecz świni, mnich, mnisza główka, dmuchawiec, dmuchacz, gołębi groch, kaczyniec, męska stałość. Trzeba przyznać że nazwa tej rośliny i jej synonimy szczerze mnie rozbawiły

czytaj więcej
podbiał

PODBIAŁ POSPOLITY

| 11-04-2017

Podbiał nie całkiem taki pospolity, jak nazwa wskazuje. TUSSILAGO FARFARA łacińska nazwa tej niepozornej małej roślinki brzmi jak archanielskie nawoływanie do uszanowania piękna… TUSSILAGO FARFARA aż kipi z dumy! 

czytaj więcej

Najnowsze wpisy

SIŁA czy MOC? Oto jest pytanie

| 6-11-2017

Wydaje nam się, że żyjemy dzięki siłom, które kontroluje człowiek, ale w rzeczywistości rządzi nami moc płynąca z ukrytych źródeł- moc, nad którą nie mamy kontroli.

czytaj więcej

Po co zadajesz pytanie?

| 26-10-2017

- Dlaczego przemalowałaś ściany w domu na biało? - zapytał znajomy - miałaś kiedyś takie ładne, kolorowe, a teraz... zupełnie są białe. Dlaczego? 

czytaj więcej

Nie liczy dni, kto swoje szczęście śnił

| 11-09-2017

W życiu człowieka bywają takie momenty, kiedy nagle spada mu przysłowiowe jabłko na głowę i krzyczy Eureka! Tak zwane momenty olśnienia, wglądu, oświecenia. Nazwijcie je jak chcecie.

czytaj więcej

Copyright 2017, Republika Słońca