SYCYLIA. ETNA

| 9-05-2017 |

Jak byłam mała, to zawsze myślałam że jak kończy się dzień, to słońce śpi w wulkanie. Dlaczego w wulkanie? Bo tam jest gorąco. Jedyny wulkan jaki wtedy znałam to była Etna. Czasami marzyło mi się, że kiedyś tam pojadę i to sprawdzę. I jak myślicie prawda to?;) Starożytni Grecy wierzyli natomiast, że we wnętrzu Etny znajduje się kuźnia boga ognia Wulkana. Rzymianie, że mieszka w niej stugłowy olbrzym Tyfon. Ja wspięłam się na wysokość 2 500 m n.p.m i miejscowa służba wulkaniczna mnie zawróciła bo już za późno było na dalszą wspinaczkę. Sama Etna liczy 3 323m n.p.m i podobno do czynnych kraterów podejść nie można, tylko do takich małych ognisk zapalnych. W kazdym bądź razie żar czuć w nogach.


Najnowsze wpisy

SIŁA czy MOC? Oto jest pytanie

| 6-11-2017

Wydaje nam się, że żyjemy dzięki siłom, które kontroluje człowiek, ale w rzeczywistości rządzi nami moc płynąca z ukrytych źródeł- moc, nad którą nie mamy kontroli.

czytaj więcej

Po co zadajesz pytanie?

| 26-10-2017

- Dlaczego przemalowałaś ściany w domu na biało? - zapytał znajomy - miałaś kiedyś takie ładne, kolorowe, a teraz... zupełnie są białe. Dlaczego? 

czytaj więcej

Nie liczy dni, kto swoje szczęście śnił

| 11-09-2017

W życiu człowieka bywają takie momenty, kiedy nagle spada mu przysłowiowe jabłko na głowę i krzyczy Eureka! Tak zwane momenty olśnienia, wglądu, oświecenia. Nazwijcie je jak chcecie.

czytaj więcej

Copyright 2017, Republika Słońca