POCZĄTEK: Słońce i Księżyc

| 4-07-2017 |

W czasach, kiedy ciemność pokrywała Ziemię, pewną dziewczynę co noc odwiedzał ktoś, kogo nie mogła rozpoznać. Żeby wreszcie dowiedzieć się, kto to mógł być, zmieszała trochę sadzy z oliwą i posmarowała sobie tą pastą piersi. Następnego dnia odkryła ku swojemu przerażeniu, że to jej brat ma wokół ust czarne kręgi sadzy. Zaczęła mu robić wyrzuty, ale on wszystkiemu zaprzeczył. Ojciec i matka bardzo się gniewali i skarcili oboje tak surowo, że syn uciekł przed nimi. Córka chwyciła płonącą głownię z ogniska i zaczęła gonić brata. Mężczyzna zamienił się w Księżyc, a dziewczyna, która niosła żagiew, stałą się Słońcem. Iskry, lecące z żagwi, utworzyły gwiazdy. Słońce wciąż goni Księżyc, który chowa się w ciemności, aby go nie odkryto. Tylko wtedy, gdy zdarza się zaćmeinie, siostra i brat się spotykają. 

 

Tekst pochodzi z: "Ameryka A.D. 1000 Ziemia Ludzie Legendy" Ron Fisher,


Najnowsze wpisy

SIŁA czy MOC? Oto jest pytanie

| 6-11-2017

Wydaje nam się, że żyjemy dzięki siłom, które kontroluje człowiek, ale w rzeczywistości rządzi nami moc płynąca z ukrytych źródeł- moc, nad którą nie mamy kontroli.

czytaj więcej

Po co zadajesz pytanie?

| 26-10-2017

- Dlaczego przemalowałaś ściany w domu na biało? - zapytał znajomy - miałaś kiedyś takie ładne, kolorowe, a teraz... zupełnie są białe. Dlaczego? 

czytaj więcej

Nie liczy dni, kto swoje szczęście śnił

| 11-09-2017

W życiu człowieka bywają takie momenty, kiedy nagle spada mu przysłowiowe jabłko na głowę i krzyczy Eureka! Tak zwane momenty olśnienia, wglądu, oświecenia. Nazwijcie je jak chcecie.

czytaj więcej

Copyright 2017, Republika Słońca