Po co zadajesz pytanie?

| 26-10-2017 |

- Dlaczego przemalowałaś ściany w domu na biało? - zapytał znajomy - miałaś kiedyś takie ładne, kolorowe, a teraz... zupełnie są białe. Dlaczego? 

-Potrzebowałam więcej światła w swoim życiu i poczucia lekkości - odpowiedziałam z uśmiechem.

- Ja mam w domu fioletowe ściany i czuję lekkość w życiu - odpowiedział stanowczo i arogancko - w pracy mam ciemnozielone ściany a w domu rodzinnym brązowe i nie fiksuje się w życiu na duchowości. Stąpam mocno po ziemi i mam poukładane w głowie.

Woow. No i co mu teraz odpowiedzieć? Przysłowiowy wujek Staszek, mistrz ciętej riposty by się teraz przydał:)

Zadał pytanie i nie przyjął komunikatu zwrotnego. Podwójne dlaczego w jego pytaniu upoważniło mnie do szczerej odpowiedzi.  Uznałam, że chce ją poznać. A może oczekiwał odpowiedzi typu, bo dostałam za darmo białą farbę? Bo w Tesco była promocja na białą, bo w sumie to nie wiem czemu, poruszam się w życiu po omacku, bo tamto i owamto, ale na pewno nie to, co usłyszał. A może to ja oczekiwałam, że skoro zapytał, to chce szczerej odpowiedzi?

Zdarza się, że intencją osób zadających jakiekolwiek pytania jest tak naprawdę szykowanie kontrataku. Nie ważne co odpowiesz, bo i tak nie pasujesz do mojego świata.

- Dlaczego chodzisz na te zajęcia?

- Bo się po nich lepiej czuję.

-Ja się zajmuję sportem, bo to jest naukowo potwierdzone, że wpływa na lepsze samopoczucie. Poza tym wychowuję dwójke dzieci i nie mam czasu na takie durne zajęcia. 

Wow no super, ale ja się pytam, po co pytasz, skoro nie jesteś gotowy na odpowiedź? Chcesz zaspokoić swoją ciekawość? Chcesz mi pokazać jaki poukładany jesteś? A co to w ogóle znaczy?

A kij Ci w oko. W  sumie to Twoja sprawa. Ważne co JA w związku z tym czuję.

A co czuję? Że opłaca mi się być w życiu autentyczną. Jestem szczera sama ze sobą i dobrze na tym wychodzę, choć pozornie tego nie widać. Jakie mam profity z bycia autentyczną? Szacunek i godność! 


Najnowsze wpisy

SIŁA czy MOC? Oto jest pytanie

| 6-11-2017

Wydaje nam się, że żyjemy dzięki siłom, które kontroluje człowiek, ale w rzeczywistości rządzi nami moc płynąca z ukrytych źródeł- moc, nad którą nie mamy kontroli.

czytaj więcej

Po co zadajesz pytanie?

| 26-10-2017

- Dlaczego przemalowałaś ściany w domu na biało? - zapytał znajomy - miałaś kiedyś takie ładne, kolorowe, a teraz... zupełnie są białe. Dlaczego? 

czytaj więcej

Nie liczy dni, kto swoje szczęście śnił

| 11-09-2017

W życiu człowieka bywają takie momenty, kiedy nagle spada mu przysłowiowe jabłko na głowę i krzyczy Eureka! Tak zwane momenty olśnienia, wglądu, oświecenia. Nazwijcie je jak chcecie.

czytaj więcej

Copyright 2017, Republika Słońca