Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

| 12-08-2017 |

Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, to absolutnie wyjątkowe miejsce nie tylko dla miłośników podróży. Niesamowita historia człowieka, który miał niezwykłe pasje emanuje na każdym kroku. Arkady Fiedler wybitny pisarz i podróżnik urodził się  w 1 894 roku w Poznaniu, a zmarł  w 1985 w Puszczykowie,  był przede wszystkim  miłośnikiem przyrody i kochał to, co niezwykłe i nieodkryte.  

W swoim 90-letnim życiu odbył 30 wypraw i podróży. Podobno do  każdej przygotowywał się niezwykle starannie, studiując mapy , atlasy, czytając książki o krajach, do których się wybierał, korespondując z tamtejszą Polonią. Wydał 32 ksiażki w 23 językach i przeszło 10-milionowym nakładzie. 

Świat mnie wabił ...zachęca napis przy wejściu na tablicy pamiątkowej... mam nadzieję, że moje zdjęcia zwabią was do tego cudownego ogrodu pełnego pamiątek z całego świata:) To dobry wstęp przed dalekimi podróżami . Na terenie muzealnego ogrodu, znajduje się również energetyczna piramida w której można odpocząć. Wspaniałe miejsce z przyjazną energią i zapachem kadzidła. Takie miejsca trzeba przede wszystkim doświadczyć, bo trudno o nich pisać. 

 


Najnowsze wpisy

SIŁA czy MOC? Oto jest pytanie

| 6-11-2017

Wydaje nam się, że żyjemy dzięki siłom, które kontroluje człowiek, ale w rzeczywistości rządzi nami moc płynąca z ukrytych źródeł- moc, nad którą nie mamy kontroli.

czytaj więcej

Po co zadajesz pytanie?

| 26-10-2017

- Dlaczego przemalowałaś ściany w domu na biało? - zapytał znajomy - miałaś kiedyś takie ładne, kolorowe, a teraz... zupełnie są białe. Dlaczego? 

czytaj więcej

Nie liczy dni, kto swoje szczęście śnił

| 11-09-2017

W życiu człowieka bywają takie momenty, kiedy nagle spada mu przysłowiowe jabłko na głowę i krzyczy Eureka! Tak zwane momenty olśnienia, wglądu, oświecenia. Nazwijcie je jak chcecie.

czytaj więcej

Copyright 2017, Republika Słońca