ANTROPOMORFIZACJA SŁOŃCA

| 11-05-2017 |

W wielu wierzeniach Słońce przedstawiano jako istotę ludzką, która ma rodzinę: rodziców, braci i siostry a nawet własne lokum w postaci pałacu. Często taki wizerunek Słońca z ludzką twarzą, posiadał również ludzkie uczucia – takie jak radość, miłość, smutek. W zasadzie to nic dziwnego, bowiem antropomorfizacja Słońca występuje w większości religii.
Wierzono, że "podczas przesileń, Słońce dwa razy wstaje, skacze, tańczy, mieni się, jaśnieje niezwykłym blaskiem, a człowiek bez grzechu, jeśli zobaczy te cuda będzie bogaty, szczęśliwy i spłynie na niego łaska Boga".

No cóż, tylko sobie życzyć takich widoków.


Najnowsze wpisy

SIŁA czy MOC? Oto jest pytanie

| 6-11-2017

Wydaje nam się, że żyjemy dzięki siłom, które kontroluje człowiek, ale w rzeczywistości rządzi nami moc płynąca z ukrytych źródeł- moc, nad którą nie mamy kontroli.

czytaj więcej

Po co zadajesz pytanie?

| 26-10-2017

- Dlaczego przemalowałaś ściany w domu na biało? - zapytał znajomy - miałaś kiedyś takie ładne, kolorowe, a teraz... zupełnie są białe. Dlaczego? 

czytaj więcej

Nie liczy dni, kto swoje szczęście śnił

| 11-09-2017

W życiu człowieka bywają takie momenty, kiedy nagle spada mu przysłowiowe jabłko na głowę i krzyczy Eureka! Tak zwane momenty olśnienia, wglądu, oświecenia. Nazwijcie je jak chcecie.

czytaj więcej

Copyright 2017, Republika Słońca